Ольга Чигиринская (morreth) wrote,
Ольга Чигиринская
morreth

Гарна стаття

знайдена через Віраго:
Я не буду вкотре заглиблюватись в дєбрі психології стосовно того, що оточення кожної людини - це відображення її самої, за винятком особливо патологічних випадків на кшталт "сусіди-алкоголіки/великі цабе". Не буду також в деталях розводитись стосовно того, що лохів-потрєблядєй НЕ політики тягнули на зашморгу брати кредит; лохів-депозитчиків також НЕ політики змушували віддавати свої заощадження банкам-шахраям, і тим більше ніякі політики просто нездатні змусити ДЕКІЛЬКА МІЛЬЙОНІВ ЛЮДЕЙ!!! щомісячно!!! віддавати ЖЕКам своє чесно зароблене бабло в обмін на неіснуючі послуги. 

Хіба можуть такі люди обрати притомних політиків?! Хіба можуть притомні люди займатись політикою серед подібного електорату?! 

Візьмемо для прикладу спільне утримання багатоквартирних будинків. Незважаючи на недолуге законодавство у вигляді малопристосованого до реалій сьогодення Закона України "Про ОСББ", в країні якимось дивним чином ці ОСББ все-таки примудрилися організуватись та діяти приблизно в 6% багатоквартирних будинків. В деяких з них - все просто чудово, незважаючи на шалену боротьбу на виживання, яку людям доводиться вести з монополістами-постачальниками електроенергії, води чи з податковими органами. Люди регулярно ходять на збори, цікавляться станом справ в об'єднанні, спільно вирішують свої проблеми. Буває, що лаються, сваряться та судяться - але як же інакше?!

В деяких ОСББ - багато проблем, пов'язаних з тим, що "злиє люді" захопили там владу та роблять все, що їм заманеться. Але "злих людєй" - мало, а "угнєтьонних мешканців" - багато. То хто ж їм винен, що вони нездатні об'єднатись та розібратись зі "злими людьми"? Ну звісно ж, Махатма Ганді! 

Так, наші люди здатні об'єднатись, але зазвичай за 5 хвилин до розстрілу лише тоді, коли не-об'єднання загрожує їхньому фізичному виживанню. До того часу - вони сидітимуть та чекатимуть в своїй хаті_з_краю, доки хтось все зробить за них, а золота рибка сама вистрибне до них з акваріуму. 

Наші люди здатні подудіти, помайданити чи навіть взятись за вила - але вони категорично не бажають займатись копіткою, нудною, важкою роботою - ЩОДЕННИМ покращенням свого життя НА СВОЄМУ МІСЦІ, разом зі своїми сусідами та родичами.  

Ну що ви - це ж ТАК важко та обтяжливо - ходити на збори мешканців свого будинку, домовлятись з сусідами зробити якусь спільну справу, зібрати на це гроші і не вкрасти їх, а використати за призначенням! Більше того - якщо знаходиться хтось, хто намагається об'єднати людей - на нього з високим ступенем ймовірності чекає обструкція: "Яка у нього в цьому вигода? Мабуть, хоче нас якось обдурити, ату його, скотину!" 

"А шо, мені більше за всіх потрібно? Я шо, крайній/дурний/особливий/на мені світ клином зійшовся?" - ось найпопулярніша реакція людей на мої заклики не скиглити, а зробити ХОЧ ЩОСЬ. А, ось ще улюблена відмазка: "А вдруг мнє за ето чєго-нібудь будєт?!"
 

Минулого тижня в мене була сумна бесіда з кумою, яка співала популярної народної пісні "в усьому винний Ющенко", а я не могла зібрати думки докупи. Але на моє щастя Бог створив Тетяну Монтян, яка вміє це робити в письмовій формі.
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 106 comments