Ольга Чигиринская (morreth) wrote,
Ольга Чигиринская
morreth

Принципи інформаційної гігієни

Оригинал взят у kerbasi в Принципи інформаційної гігієни у блоґу Кербасі
Ми всі знаємо, що блогосфера вже давно стала театром військових дій в інформаційно-психологічній війні. В зв'язку з тим в своєму щоденнику я підсилюю дотримання правил інформаційної гігієни, і раджу іншим блогерам робити так само.

1. Якщо ви дозволяєте пропагандистам постити у ваших темах, ба вести розгорнуті дискусії, ви перетворюєте свій блог на прапагандистський канал. Якщо не маєте часу на модерацію, краще не постіть або переведіть щоденник в режим коментарів тільки від друзів. Я не буду коментувати в щоденниках, де надається слово ворожим пропагандистам.

2. У всіх нерви не залізні, але не варто зриватися. Відтепер я банитиму тих, хто дозволятиме емоційні персональні атаки на мене та інших учасників дискусій під моїми темами, незалежно від ступеню та давності знайомства. Більшість суперечок прозрастають з невміння або небажання учасників приділяти читанню дописів та коментарів належної уваги та з гарячкуватості реакцій. Зайвий раз переконайтеся, що ви дійсно зрозуміли думку, на яку відгукаєтеся, і достатньо охолонули, перед тим, як натиснути кнопку "прокоментувати". Часто краще зайвий раз перепитати, ніж вибухати гнівними промовами через банальне непорозуміння.

3. Не слід розповсюджувати застарілу інформацію. У неділю, 2 березня протягом кількох годин соціальні мережі розносили інформацію про ультиматум, гранічний термін якого вибігав за півгодини ще в ранці.

4. Не слід розповсюджувати інформацію, яка покликана деморалізувати читачів. Двічі подумайте, чому саме зараз в мережі з'явилися "рекомендації", як вижити в оточеному місті, при чому навіть не у вигляді інструкцій, а як спогади боснійця з головною думкою: слабкі помруть, в кого не буде зброї, того вб'ють, за банку тушонки можна буде трахнути жінку і т.д.

5. Якщо не володієте іноземними мовами, користуйтеся перекладами тільки з джерел, яким довіряєте. Дуже багато зараз розповсюджується перекладів заяв іноземних державних діячів та міжнародних організацій з тенденційно зміщеними акцентами або навіть з грубим перекрученням оригіналу.

6. Філантропічні акції "за мир в усьому світі", "за все добре, проти всього злого" мають сенс, коли ви знаходитеся на великій відстані і не маєте інших можливостей висловити солідарність і хочете притягнути увагу чужого суспільства до маловідомих йому подій. У прифронтовій державі вони тільки створюють інформаційний шум, в якому губиться дійсно важлива інформація, від якої можуть залежати життя. Я не можу нікому заборонити бути пацифістом, але в мене ніколи не буде пацифістських репостів, і скоріш за все, я звільню від них свою френд-стрічку.

Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments