Ольга Чигиринская (morreth) wrote,
Ольга Чигиринская
morreth

Приходьте завтра під Верховну Раду о 9.30 разом вимагати проголосувати за ці законопроекти.

Оригинал взят у nazavzhdy в Приходьте завтра під Верховну Раду о 9.30 разом вимагати проголосувати за ці законопроекти.
Активісти ініціативи "Реанімаційний пакет реформ" накидали план роботи депутатам на цей тиждень: чотири антикорупційні законопроекти. Роботи небагато, бо депутати ці законопроекти прекрасно знають, бо самі є є співавторами, в тому числі, й сьогоднішній прем'єр-міністр Яценюк (коли був в опозиції, ці законопроекти йому дуже подобалися). Коротше кажучі, час "Ч" настав! Нема вже куди відкладати обіцянки боротися з корупцією. Просто зараз перед погоджувальною радою активісти роздають народним депутатам ці вимоги. Якщо підтримуєте, приходьте завтра під Верховну Раду о 9.30 разом вимагати від парламентарів голосувати за ці законопроекти.


Активісти "Реанімаційного пакету реформ":

Вимагаємо голосування за антикорупційні закони!


Громадські активісти та експерти, що об'єдналися довкола ініціативи "Реанімаційний пакет реформ", вимагають від народних депутатів негайно розпочати голосування за важливі антикорупційні законопроекти.

Громадські активісти неприємно вражені бездіяльністю народних депутатів, що протягом трьох пленарних тижнів не спромоглися ухвалити ті антикорупційні законопроекти, які самі ж підтримували раніше – ще у статусі парламентської опозиції.

Підтримка й імплементація цих законопроектів не потребує значних бюджетних витрат. Навпаки, після ухвалення цих актів, до державної скарбниці, а не у кишені корупціонерів підуть десятки мільярдів гривень. Робота держслужбовців, суддів, посадовців місцевих органів влади стане прозорішою, відтак можливостей красти народні гроші поменшає.

На поточному пленарному тижні з 24-го по 28-ме березня ми вимагаємо ухвалити чотирити законопроекти:

1) Законопроект N2207 відкриває інформацію про закупівлі державними підприємствами.
Ще влітку 2012 року Верховна Рада України дозволила держпідприємства не оприлюднювати дані, за скільки й в кого вони купують товари і послуги. Завдяки такій корупційній схемі чиновники отримали шанс щороку без жодного звіту витрачати близько 300 млрд. грн. на закупівлях державних підприємств й виводити при цьому в тінь та переплачувати 40 млрд. гривень щороку.

2) Законопроект N3678 (у першому читанні) передбачає звільнення усіх голів судів, бо саме через голів судів виконувалися політичні замовлення у судах; впроваджує новий порядок формування органів самоврядування суддівської системи. Цей закон треба ухвалити якнайшвидше, бо саме за новими правилами має відбутися відбір делегатів і з'їзд суддів (запланований на 11 квітня).

3) Законопроект N3378 (у першому читанні) передбачає відкритий доступ до реєстрів нерухомого майна. Межигір'я Януковича, маєтки Пшонки, Захарченка були побудовані у роки, коли ці громадяни працювали на державних посадах. Їхні офіційні доходи неспівставні із вартістю цієї нерухомості. Так само неспівставні зарплати й будинки тисяч суддів, міліцейських чинів, регіональних керівників. Суспільство має нарешті отримати інструмент контролю над нерухомим майном чиновників – відкритий реєстр нерухомого майна.

4) Законопроект N0947 (вже ухвалено у першому читанні, профільним комітетом проголосовано пропозиції – вимагаємо проголосувати в цілому) посилює прозорість і підзвітність органів влади, державних і комунальних підприємств, компаній-монополістів перед громадянами. Законопроект передбачає зміни до 50-ти законодавчих актів, що значно розширює для громадян доступ до публічної інформації – державного і місцевих бюджетів, зарплат/премій/пільг держслужбовців, генеральних планів міст і.т.п.

Також експерти і громадські активісти ініціативи "Реанімаційний пакет реформ" вимагають від Кабінету міністрів схвалити і направити до Верховної Ради:

Проект Закону України " Про здійснення державних закупівель" (нова редакція) та затвердити Концепцію реформи місцевого самоврядування.

Застерігаємо від народних депутатів та міністрів від спроб виправдати свою бездіяльність війною з Росією, важкою економічною та соціально-політичною ситуацією в країні. Бо ухвалення цих законопроектів зробить сильнішими нас усіх.


Прес-центр ініціативи Реанімаційний пакет реформ (natali.sklnk@gmail.com, alisa.ruban@gmail.com)

http://blogs.pravda.com.ua/authors/sokolenko/532fea2cb3900/

Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment