Ольга Чигиринская (morreth) wrote,
Ольга Чигиринская
morreth

Дикого іржання псто

Товаришка за командою на WTF прислала мені посилання на холіварню, з жахом питаючи, чи справді то мій текст і хто в мене серед френдів така сволота, що тягає мої підзамки по холіварнях.

Прочитавши текста, не засуджуйте товаришку суворо, вона проживає в Кацапії, батьки реулярно піддають її тортурам телевізора, тож сприйняття у неї трошки зсунулося, хоча критика мислення, як бачите зберіглася, а української вона не розуміє.

Власне текст.

Скриншот 2015-12-08 11.53.20
Скриншот 2015-12-08 11.53.32


Я спитала товаришку, чи це хоч трохи схоже на те, що я пишу, адже чотири фендомні битви пройдені пліч-о-пліч і вона дуже добре знає мій стиль. Товаришка відповіла, що не схоже, але це міг бути тролінг з мого боку. Я завважила, що над тролінгом попрацювала б ретельніше: поклала би текста до себе в журнал під замком, зробила скріншота, і кинула вже його. Товаришка заспокоїлася.

А я почала слідкувати за тредом, який вже вабив мене як соціокультурний феномен. Цей тред можна роздивлятися як ілюстрацію деградації горезвісних 86%: спершу людям для культивації ненависті потрібна хоч якась підгодовка з фактів. На Майдані кричали "Хто не скаче, той москаль!" - тому ми маємо право на Крим і Донбас і взагалі танками дійти до Києва. Логіка дуже специфічна, але ж на Майдані таки кричали, ніде правди діти. Наступний етап: відверта брехня, але ще так-сяк замаскована під факти. "Нам розказали втікачі з Харкова і Дніпропетровська, що на них донесли в СБУ Чигиринська та Ян Валєтов. Як, ви не знаєте? Ян Валетов дуже заздрив Горєлик, бо вона один раз надрукувалася накладом аж у 2000 штук!" Ну, втікачі ж розказали, як їм не повірити.

Але тут вже третій етап. Повне досягнення дзену. Щоб у брехню повірили, не треба навіть щоб вона хоч чимось нагадувала правду. Тобто, фальсифікація доказів та свідоцтв - це вже давно не актуально. Діма Дзиговблядський вже не потрібний - спільнота сама генерує "мої" тексти, сама сміється, сама жахається, колективний онанізм призводить до колективного оргазму.

Кацапстан у мініатюрі.

АПД: Щойно я це написала, чоловік розповів про те, як Міноборони РФ спробувало подати світлину вибуху на елеваторі як світлину бомбардування нафтосховища. "Нувипонєлі".
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Comments allowed for friends only

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your reply will be screened

    Your IP address will be recorded 

  • 29 comments