Ольга Чигиринская (morreth) wrote,
Ольга Чигиринская
morreth

Ще Фейсбуком принесло

Роберт Уокер

Гаразд. Я лише хочу зрозуміти, чи я все правильно розумію.
Тренування Люка у "мушлі" --
Обі-ван дає Люкові світловий меч його батька, і Люк якось інтуїтивно знає, як його ввімкнути.
Потім Люк засвідчує Джедайський Фокус Розуму у Мос-Ейслі, але Бен ніколи не навчає його, як з цього користатися.
На Соколі Люк отримує приблизно двадцятихвилинне тренування з літаючою кулею, троха отримує по дупі, але коли йому сказано опустити забрало та довіритися своїм відчуттям, він за СЕКУНДИ здатний відбити кілька пострілів. По тому Бен каже йому дослівно: "Ти зробив ПЕРШІ кроки до більшого світу".
На цьому тренування закінчене.
Потім Люк якось пробивається через Зірку Смерті.
Його вчитель тим часом ГИНЕ.
Щойно ледве розусіючи концепт гіпердрайву, який пояснює йому Хан, він сідає за гармату, відмінну від T-16 та збиває два Тай-файтери.
Він потрапляє на Явін, і йому дають зброю вартістю в мільйони доларів, щоб летіти на найбільшу місію Повстання - хоча він годинами раніше не врубався у концепт гіпердрайву.
Він ПЕРЕМАНЕВРОВУЄ свого аса-пілота з десятиліттями досвіду - ОБИДВА ВЕДЕНИХ ГИНУТЬ - вимикає свій навідний комп'ютер, та поцілює вирішальною ракетою, рятуючи Галактику, туди, куди не спромігся поцілити голова ескадрону з РОКАМИ досвіда, якого не мав Люк. Як і в Рей у "Пробудженні сили", пілотські навички згадуються, але не показуютьс, аж поки це не стає драматично-зручним.
На Хоті Люк спромогається повернути собі світломеча Силою, хоча його також ніхто не навчав, як це робити.
На Дагобаху Йода навіть не хоче його тренувати! Після провалення кількох ключових іспитів, Люк відлітає, хоча його навчання не завершене. Час тренувань? В залежності від того, з ким розмовляти - кілька днів, тижнів чи місяців. Але аж ніяк не від "юнлінга", як джедаєві годиться.
На Беспіні він відбиває атаки мужика, який фехтує від дитинства, ОТРИМУЄ добрячих стусанів, але виживає, щоб дати здачі після того як зміг закликати до Леї (вміння, доти не показане в фільмі).
У "Поверненні" він ЯКОСЬ сам майстрачить нового світломеча, користується розумовим фокусом (на кому його тренував Йода? На жабах?" та вбиває Ранкора навіть не вдаючися до Сили (навіщо хапати каменя, коли можна задушити тварюку Силою?)
Потім він повертається на Дагобах і Йода каже, йог ЙОГО ПІДГОТОВКА ЯКОСЬ ЗАВЕРШИЛАСЯ!
Потім він вирушає на Ендор та вербує плем'я Ведмедиків-Убивць за допомогою свого дроїда.
Потів він вирушає на Зірку Смерті та ПЕРЕМАГАЄ свого татка з десятиліттями досвіду, надбаного у Війнах Клонів - сам маючи лише кілька місяців навчання в Йоди, з яких було мало користі у "Імперії", і без жодних ДОДАТКОВИХ тренувань після того.
Потім він відлітає з вибухаючої станції у якусь мить.
Висновок?
Люк - вочевидячки добре побудований персонаж, якому нічого не давалося так просто.
А Рей - Мері-Сью.

__________________

Не зрозумійте мене хибно. Я НЕ про те, що Рей називають Мері-Сью. Можна наводити такий аргумент.
Але щойно ви спробуєтк навести еволюції Люка як приклад вищого стандарту, ваш аргумент цілковито руйнує себе тв розвалюється наче картяний будиночок.
Авже, Люк - Гері Стью. І це нормально. Чому?
Бо в нас тут гибуче космічне фентезі з химерною космічною магією та чортовими лазерними мечами!
Єдиним добре побудованим персонажем там є Ландо. І як це допомогло Біллі Ді Вільямсові? Скільки фанів йому хоч щось сказали привселюдно тому що він реалістичний хлоп з вадами, який зробив поганий вибір?
Ті, хто шукають тут логіки, просто провалюються у кролячу нору. Люк ніщо більше як чоловіча фантазія, покликана до життя. У найкращому випадку, архетип (надалі будуть спойлери). Рей - це жіночий еквівалент: непризнаний геній, якого гальмує суспільство, яка користується інтуіцією, щоб перемагати чужих та чоловіків-гнобителів (Кайло Рена).
Чому ми розмовляємо про цей фільм так, наче це якесь шерепате Мірмаксівське кіно або верике феміністське одкровення - я не осягаю. Зніміть рожеві окуляри ностальгії та спробуйте застосувати ті самі нереальні стандарти до Нової Надії - ось побачите, що станеться.
Тут нема й не було нічого, крім голих кісток оповідання, традиції якого простягаються у минуле до багать печерних людей, які пряли волокно міфу. Це той самий заклик. Гівно Джозефа Кемпбела. І знаєте, що? багато міфів ПОЧИНАЄТЬСЯ з героя, наділеного неосяжими силами, який надалі підносться або падає у настцпних оповіданнях.
Але гей, ми не можемо вдатися до цього у нашому "реалістичному" світі, де химерна Сила ВСЕ ЩЕ не окраслена якимось зрозумілим добором правил.
Даруйте всі, хто сприймає "Зоряні війни" аж НАДТО серйозно, але ми ніколи не залишали володінь міфічної фантазії. Це виконання бажань дитини, яка сидить в кожному з нас. Нема різниці між фермером, який виростає "з грязі в князі" за 120 хвилин, або рабині, яка зростає до героїні у той самий проміжок часу. Єдине, що змінилося - тло минулого Рей. Поміркуйте про це: ми проходимо від раба - до селянина - до пустельної воїтельки. Від навченого - до недоука - до випускниці "школи життя-биття". Всі вони отримали Силу кожний своїм унікальним засобом. Як щодо суворих правил? Так, початкова точка в кожного трохи різна, але в тому й половина хохми.

Подумайте секунду - якщо це Рей ЗАРАЗ? Чорт Я можу лише уявити, куди воно піде далі. А як щодо того, що Кайло ЩЕ НЕ ЦІЛКОМ НАВЧЕНИЙ?

Хто зна?
Можливо, дійде до задушення Силою цілих планет.
Бо, зрештою, у космічній магії "Ніц розмір не значить".
До біса ярлики та перевірки на вошей.
Я вважаю, це захоплююче видиво.
Subscribe

 • Почему русские не умеют в национализм

  Главный тезис этого наброса формируется просто: русский национализм - он как морская свинка, у которой, как мы помним, нет ничего общего ни со…

 • О ценностех ея

  Давайте немножко оттолкнемся от хроник скорбной Нины и обратим внимание на интересный факт: когда консерваторы затевают разговор о ценностях, из них,…

 • Культурний шок

  Я рідко сюди пишу, і саме тому покладу це тут, щоб не загубити, бо у Фейсбуці воно швидко спливе за течією часу. Я відкрила для себе ікони Любові…

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 6 comments