Ольга Чигиринская (morreth) wrote,
Ольга Чигиринская
morreth

Троха про "Залізний кулак"Кумедно, що ті, хто лає серіал, лають його за що завгодно, крім його, мабуть, єдиного, але ВЕЛИЧЕЗНОГО факапу: головного героя.

Це як, знаєте, бачиш будинок, де все вкрив і навкіс, стіни, підлога, вікна, дах... і всі лають будівників за криві стіни, вікна, підлоги, а ти така: гей, чуваки, в цьому будинку фундамент кривий! Інші проблеми - тільки наслідок, причина - ось вона.

Денні Ренд - найсиріший, найгірше пропечений персонаж з усієї четвірки "Захисників". І це просто кидається в очі, бо решта - Джессіка Джонс, Люк Кейдж, Метью Мердок - прописані прекрасно.

Повне враження складається, що Нетфлікс хотів скоріше, хоча б абияк, завершити сетап для серіалу "Захисники".

Ні, справді, коли я виросту велика і буду читати лекції зі сценарного мистецтва, я буду показувати "Залізний кулак" і казати: от, дітки, як не треба робити.

Мотивацію головного героя десь посіяли. Хлоп ломиться у будівлю Ренд Ентерпрайзіс, але справа, каже, не в грошах. Тю, а в чому ж? Людоньки, покличте хто-небудь Тоні Старка, хай пояснить йому, що прагнути комфорту, заможності та високого суспільного стану - це нормально, а надто коли ти маєш на це спадкове право.

А якщо справа не в грошах - то в чому? "Я хочу відповідей", торочить Денні Ренд. Та ну ж бо! Чого ти думаєш, що твої "названі брат і сестра" знають якісь відповіді? Коли твої батьки розбилися на літаку, Уорд та Джой були такими само дітваками, як ти. Що вони можуть знати?

Найгірше в конфлікті "Денні Ренд проти Мічемів" те, що він нікуди не приводить. Денні не терпить поразку і не добивається перемоги, просто Мічем-старший вирішує, що його можно використати і велить синові його визнати. Фініта.

Далі починається конфлікт "Денні Ренд проти Руки". Це просто дно. Це такий вимучений та вимушений конфлікт, що автори просто не знають, як його рухати. "Залізний Кулак та Рука - одвічні вороги. Я Залізний Кулак. Я ненавиджу Руку. Я приїхав у Нью-Йорк, а тут раптом бац! - Рука. Як вдало я зайшов!" Та тьху.

Внутрішній конфлікт Денні Ренда - теж викликає бажання обійняти сценаристів та плакати. Він начебто разривається між бажанням бути захисником Кунлуня та захисником Нью-Йорку. Автори, щоб у цей внутрішній конфлікт хотілося вірити, треба ж показати, що в тому Кунлуні було хорошого. А ви показати тільки як бідного Денні пиздили до крові бамбуковим дрючком.

Конфлікт "прямодушний наївний Денні проти сучасного світу" просраний також. Здається мені, тому, що автори малечка не розуміють різниці між "наївний" та "дурний". Автори, порадьтеся з Маркусом та Макфілі, вони розкажуть, як створити наївного, але розумного персонажа.

Конфлікт "погана Рука - хороша рука"... заберіть це. Просто заберіть.

І, починаючи десь із середини,  через недопеченість героя та його мотивацій, хитається та розповзається вже весь сюжет.

Сподіваюся, над "Захисниками" ці автори не працюватимуть.

This entry was originally posted at http://morreth.dreamwidth.org/1949891.html. Please comment there using OpenID.
Subscribe

 • Почему русские не умеют в национализм

  Главный тезис этого наброса формируется просто: русский национализм - он как морская свинка, у которой, как мы помним, нет ничего общего ни со…

 • О ценностех ея

  Давайте немножко оттолкнемся от хроник скорбной Нины и обратим внимание на интересный факт: когда консерваторы затевают разговор о ценностях, из них,…

 • Культурний шок

  Я рідко сюди пишу, і саме тому покладу це тут, щоб не загубити, бо у Фейсбуці воно швидко спливе за течією часу. Я відкрила для себе ікони Любові…

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 4 comments