Ольга Чигиринская (morreth) wrote,
Ольга Чигиринская
morreth

Троха про гріхи

ОК, я зараз пожертвую кількастами словами для NaNoWriMo, щоб роз'яснити одну поп-богословську сову, яка мене знову настигла на своїх сивих крилах.

А саме заяложену максиму «своїми гріхами ми розпинаємо Христа».

Я не кажу, що вона богословськи невірна. Але вона цілковито безглузда, як та відповідь математика двом повітроплавцям: «Де ми?» «На повітряній кулі!» Вона непридатна ні до чого. З нею не можна покращити своє християнське життя, бо... ну ОК, я встидалася й не хочу більше розпинати своїми гріхами Христа. Припустимо заради чистоти мисленного експерименту, що мені це вдасться, привіт Пелагієві.

І ЩО? Події, що відбулися в канун Песаха на Голгофі десь близько 30 року нашої ери зміняться? Пілат подивиться на Христа, на представників Санхедріну, та й скаже останнім: «Знаєте що, а чи не пішли б ви... ad penem? Самі, поки я вас не виніс на копняках».

Навіть якби всі ми, нині живучі, разом перестали грішити, якби нам це вдалося це все одно не скасувало б Розіп'яття, бо минулого не можна змінити. Ми не могли б навіть позбавити Ісуса найменшої подряпинки, бо є гріхи, які ми скоїли до навернення, гріхи, які скоїли покоління до нас і гріхи, які скоїли покоління до Христа.

Тоді який сенс у цій максимі? Вона начебто закликає до нашої совісті, але насправді породжене нею почуття непозбувної провини чинить зворотній ефект: згодом ти починаєш мляво ненавидіти Бога, як дитина стиха ненавидить матір, що виїдає їй мозок щоденними «Я задля тебе свою молодість занапастила». Емоції виснажуються, совість притупляється.

Але якщо це й є бажаним ефектом, якщо наша мета –  зробити якомога більше вірян невротиками, то, звичайно, треба продовжувати. This entry was originally posted at https://morreth.dreamwidth.org/2946117.html. Please comment there using OpenID.
Subscribe

 • И еще об Обливионе

  Невозможно не сравнивать с Морроувиндом - и увы, в сравнении Морроувинд выигрывает. Я оцениваю сейчас не как геймер де игры, а как писатель - два…

 • Задание "Театр".

  Шмышл был в том, чтобы посмотрев некий спектакль, наделать набросочков, и после по этим набросочкам нарисовать картинку в том матерьяле, в каком…

 • Пан Люципер

  Просмотр телесериала “Люцифер” навел меня на мысль поговорить о самой непопулярной христианской доктрине: об аде. Действительно, место вечной муки…

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 8 comments