Ольга Чигиринская (morreth) wrote,
Ольга Чигиринская
morreth

Щось я нічого не писала останнім часом за політику

Ну, тут, мабуть, усі вже в курсах, що найближчим часом національним гімном України стане пісенька Шнура-Кортнєва "Вибори-вибори, кандидати - підори".

Особисто мені хочеться зорганізувати громаданську кампанію під гаслом "Доробіть до кінця строку, мудаки!". Хоча з іншого боку - вибори є чи не єдиним часом в житті країни, коли бюджетні гроші потрапляють безпосередньо до народу. Принаймні до тої його частини, яка заробляє виборчими заходами.

Але полишимо дурні хиханьки - наша влада остаточно показала, що не має до нас жодного стосунку. Це справді дирижабль, який цілком є відірваним від землі. Не треба на них оглядатися зовсім. Треба роздивлятися навкруги.

Що очу зараз зробити я. Я хочу для початку заснувати міське комьюніті, скажімо, dnepr_roots, яке буде осередком та засобом спілкування громадського клубу "Коріння трави".Для цього мені треба напружити інтелекта та змудрувати якогось маніхвеста (на аркуш маніфест кругом, ага...). А осквльки одна голова добре, а три - Змій Горинич, то я заохочую приєднуватися всіх бажаючих до складання цього маніфесту. Складено буде двома мовами - російською та українською. Першим пунктом буде:

- Хітоцу :). Громадський клуб "Коріння трави" не є філією, відгалуженням, утворенням жодної політичної партії, громадської организації, владної структури, комерційного підприємства тощо. Ми існуємо самі собою, єдине що утримує нас докупи - це наше бажання триматися докупи пізнавати одне одного та допомагати одне одному, як належить порядним людським істотам.

Логічно випливає з першого й другий пункт:

- Громадський клуб "Коріння трави" існує на суто добровільних засадах, членство у ньому є безкоштовним для всіх, незалежно від матеріяльного стану, та здійснюється з єдиної умови: бажання людини бути членом клубу. Клуб принципово не визнає жодних реєстрацій, членських квитків, внесків та іншої бюрократичної лабуди. Припинити членство кожний може у будь-яку хвилину й за власним бажанням. Для цього достатньо лише оголосити свою волю у будь-якому осередку клубу, що нараховує більше п'яти членів. Членство можна так само просто відновити.

Третий пункт складається так:

- Громадський клуб "Коріння трави" має одну-єдину мету і об'єднує тих, хто її поділяє: бажання громадян жити так, наче владних структур, бодай ім повилазило, взагалі нема. Ми хочемо жити так, щоб вони не завдавали нам кропоту, а мовчки робили свою роботу. Це не така вже утопія. Замисліться: насправді більшість з нас більшість часу так і живе. Нехай вони там у Верховній раді та Уряди розйобуються як собі знають - кожного з нас насамперед стосуються проблеми району, міста, селища. Президент далеко, голова райвиконкому близько - але чи знаємо ми голів райвиконкому у обличчя, як президентів? У цьому й штука - на тому рівні, на якому влада торкається нас безпосередньо - вона залишається для нас анонімною та безвідповідальною. Ми не можемо примусити Президента та уряд відповідати перед нами? Та хай їм біс, разом з їхнім цепеліном. Наша мета - примусити рахуватись з громадянами мерів та голів локальних рад.

Ось бачите - вже проблеми з формулюванням. Чи можна в маніфест вставляти слово "розйобуються"? І взагалі тут треба якесь карбовано-чітко сформулювати. Щоб було, як каже мій колишній шеф, зрозуміло останній гомельській коняці.

Які в кого ще є їдеї?
Tags: прямая демократия
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 8 comments